arrow

Vi i Berwaldhallen

Här presenterar vi Berwaldhallens hela organisation. För att kontakta någon av oss, är du varmt välkommen att skicka ett e-postmeddelande eller ringa oss direkt. Vi hör av oss så snart vi har möjlighet. Välj avdelning här nedan.

Medarbetare

Staffan Becker. Foto: Bo Söderström.

Staffan Becker

Konserthuschef, mobil +46 70-434 68 38

staffan.becker@sverigesradio.se
Josef Beltzikoff. Foto: Bo Söderström.

Josef Beltzikoff

Kör- och orkesterchef/Biträdande konserthuschef, mobil +46 73-773 53 01

josef.beltzikoff@sverigesradio.se
Matthieu Lescure. Foto: Bo Söderström.

Matthieu Lescure

Planeringschef orkester och Östersjöfestival +46 72-155 74 46

matthieu.lescure@sverigesradio.se
Helene Stureborg. Foto: Bo Söderström.

Helene Stureborg

Planeringschef kör +46 72-194 81 67

helene.stureborg@sverigesradio.se
Karin Adolfsson. Foto: Bo Söderström.

Karin Adolfsson

Marknads- och försäljningschef, mobil +46 70-589 51 12

karin.adolfsson@sverigesradio.se
Katarina Netsman. Foto: Bo Söderström.

Katarina Netsman

Administrativ chef, mobil +46 73-357 16 49

katarina.netsman@sverigesradio.se
Kristina Westman. Foto: Bo Söderström.

Kristina Westman

Chef programproduktion, mobil +46 70-784 18 09

kristina.westman@sverigesradio.se
VISA ALLA
Josef Beltzikoff. Foto: Bo Söderström.

Josef Beltzikoff

Kör- och orkesterchef/Biträdande konserthuschef, mobil +46 73-773 53 01

josef.beltzikoff@sverigesradio.se
Dace Vinklere. Foto: Bo Söderström.

Dace Vinklere

Bitr. orkesterchef, mobil +46 70 728 7250

dace.vinklere@sverigesradio.se
Pernilla Wilhelmsdotter Melin. Foto: Bo Söderström.

Pernilla Wilhelmsdotter Melin

Bitr. körchef, mobil +46 706-65 74 44

pernilla.wilhelmsdotter_melin@sverigesradio.se
Frans Wallenberg. Foto: Bo Söderström.

Frans Wallenberg

Vaktmästare, mobil +46 700-83 96 44

frans.wallenberg@sverigesradio.se
VISA ALLA
Matthieu Lescure. Foto: Bo Söderström.

Matthieu Lescure

Planeringschef orkester och Östersjöfestival +46 72-155 74 46

matthieu.lescure@sverigesradio.se
Helene Stureborg. Foto: Bo Söderström.

Helene Stureborg

Planeringschef kör +46 72-194 81 67

helene.stureborg@sverigesradio.se
Gerd Björnung. Foto: Bo Söderström.

Gerd Björnung

Planeringschef evenemang, barn och uthyrning, mobil +46 70-584 51 56

gerd.bjornung@sverigesradio.se
Carrie Budelman. Foto: Bo Söderström.

Carrie Budelman

Producent, mobil +46 768-76 43 71

carrie.budelman@sverigesradio.se
Martin Igelström. Foto: Bo Söderström.

Martin Igelström

Producent, mobil +46-70-9520278

martin.igelstrom@sverigesradio.se
Michael Engström. Foto: Bo Söderström.

Michael Engström

Repetitör Radiokören

michael.engstrom@sverigesradio.se
Marc Korovich. Foto: Bo Söderström.

Marc Korovitch

Kormästare, mobil +46 70-083 97 50

marc.korovitch@sverigesradio.se
VISA ALLA
Karin Adolfsson. Foto: Bo Söderström.

Karin Adolfsson

Marknads- och försäljningschef, mobil +46 70-589 51 12

karin.adolfsson@sverigesradio.se
Maryam Madaresi. Foto: Bo Söderström.

Maryam Madaresi

Försäljningsansvarig, mobil +46 70-584 98 15

maryam.madaresi@sverigesradio.se
Kerstin Wallin. Foto: Bo Söderström.

Kerstin Wallin

Marknadsförare, mobil +46 70 347 6140

kerstin.wallin@sverigesradio.se
Karl Thorson. Foto: Bo Söderström.

Karl Thorson

Press- & PR-ansvarig, mobil +46 70-431 18 93

karl.thorson@sverigesradio.se
Ulrica Stjernqvist. Foto: Bo Söderström.

Ulrica Stjernqvist

Webbansvarig och produktägare, mobil +46 706-74 07 29

ulrica.stjernqvist@sverigesradio.se
Katarina Huss. Foto: Bo Söderström.

Katarina Huss

Säljare, mobil +46 705-69 77 21

katarina.huss@sverigesradio.se
Kristina Högberg. Foto: Bo Söderström.

Kristina Högberg

Marknadsförare Östersjöfestivalen och säljare, mobil +46 709-17 40 44

kristina.hogberg@sverigesradio.se
Douglas Netzel. Foto: Bo Söderström.

Douglas Netzel

Säljare, mobil +46-76-8797435

douglas.netzel@sverigesradio.se
Bodil Hasselgren. Foto: Bo Söderström.

Bodil Hasselgren

Redaktör

bodil.hasselgren@sr.se
VISA ALLA
Katarina Netsman. Foto: Bo Söderström.

Katarina Netsman

Administrativ chef, mobil +46 73-357 16 49

katarina.netsman@sverigesradio.se
Kristina Westman. Foto: Bo Söderström.

Kristina Westman

Chef programproduktion, mobil +46 70-784 18 09

kristina.westman@sverigesradio.se
Elias Bredefeldt. Foto: Bo Söderström.

Elias Bredefeldt

Scenmästare, mobil +46 73-712 45 76

elias.bredefeldt@sverigesradio.se
Jens Jirvik. Foto: Bo Söderström.

Jens Jirvik

Scentekniker, mobil +46-70-4346839

jens.jirvik@sverigesradio.se
Olof Moria. Foto: Bo Söderström

Olof Morian

Scentekniker

olof.morian@sverigesradio.se
Marcus Hedman. Foto: Bo Söderström.

Marcus Hedman

Scentekniker, mobil +46 72 155 73 93

marcus.hedman@sr.se
Per Sjögren. Foto: Bo Söderström.

Per Sjögren

Scentekniker och instrumentansvarig, mobil +46 700-83 95 84

per.sjogren@sverigesradio.se
Mats Ferner. Foto: Bo Söderström.

Mats Ferner

Instrumenttekniker, mobil +46 70-565 82 37

mats.ferner@sverigesradio.se
Mario Holmström. Foto: Bo Söderström.

Mario Holmström

Instrumenttekniker, mobil +46 73-773 03 42

mario.holmstrom@sverigesradio.se
VISA ALLA
Kristina Westman. Foto: Bo Söderström.

Kristina Westman

Chef programproduktion, mobil +46 70-784 18 09

kristina.westman@sverigesradio.se
Henrik Nilsson. Foto: Bo Söderström.

Henrik Nilsson

Produktionsledare, mobil+46 70-434 68 57

henrik.nilsson@sverigesradio.se
Linnéa Brorson. Foto: Bo Söderström.

Linnéa Brorson (föräldraledig)

Produktionsledare, mobil: +46 70-324 45 68

linnea.brorson@sverigesradio.se
arrow

Emilia Ergin

Vik. Produktionsledare

emilia.ergin@sr.se
Bo Nilsson. Foto: Bo Söderström.

Bo Nilsson

Produktionsledare, uthyrningskoordinator +46 70-398 27 11

bo.nilsson@sverigesradio.se
Emma Nyberg. Foto: Bo Söderström.

Emma Nyberg

Projektledare Östersjöfestivalen +46 73-262 11 62

emma.nyberg@sverigesradio.se
Margareta Holdar Davidsson. Foto: Bo Söderström.

Margareta Holdar Davidsson

Musikbiblioteksansvarig, mobil +46 70-358 35 96

margareta.holdar_davidsson@sverigesradio.se
Fredrik Råström. Foto: Bo Söderström.

Fredrik Råström

Orkesterbibliotekarie, mobil +46 733-62 20 28

fredrik.rastrom@sverigesradio.se
Priska Schilliger. Foto: Bo Söderström.

Priska Schilliger

Musikbibliotekarie, mobil +46 70-743 91 39

priska.schilliger@sr.se
Evabritt Selén. Foto: Bo Söderström.

Evabritt Selén

Musik- och körbibliotekarie, mobil +46 73-712 46 56

evabritt.selen@sverigesradio.se
VISA ALLA