arrow

Kontakta oss

Här kan du kontakta oss angående frågor kring biljetter och konserter. Klicka på kontaktformuläret och skicka oss ditt mail!

Biljettkontoret

Onsdag 24 maj stänger biljettkontoret kl 16:00

Ordinarie öppettider: 
Helgfri mån-fre kl 12-18 samt två timmar före respektive konsert.
Ordinarie telefontider: 
Helgfri mån-fre 9-18, lör 10-15 samt två timmar före konsert.
Biljettbokning:
+46 (0)8 784 18 00
(Med reservation för ändringar)
Gruppbokningar (minst 15 personer):
+46 (0)8-784 24 66 mån-fre kl 13-16
Epost: biljettkontoret.berwaldhallen@sverigesradio.se
Biljettombud:
22 maj 2017 stänger vårt ombud 
Kultur Direkt för gott.

+46 (0)8 784 18 00

Har du tappat bort någonting, kontakta oss då på telefon:
+46 (0)8 784 51 02.

Vill du hyra Berwaldhallen, kontakta då oss här:

Tel: 08-784 51 26
event.berwaldhallen@sverigesradio.se

SÅ HÄR HYR DU BERWALDHALLEN

Postadress
Sveriges Radio Berwaldhallen
105 10 Stockholm

Besöksadress 
Dag Hammarskjölds Väg 3

Här nedan hittar du övriga kontaktpersoner på Berwaldhallen

Josef Beltzikoff. Foto: Thomas Svensson.

Josef Beltzikoff, tillträder mitten av augusti 2017

Kör- och orkesterchef för Radiokören och Sveriges Radios Symfoniorkester

Dace Vinklere. Foto: Bo Söderström.

Dace Vinklere

Bitr. orkesterchef

dace.vinklere@sverigesradio.se
Pernilla Wilhelmsdotter. Foto: Bo Söderström

Pernilla Wilhelmsdotter Melin

Bitr. körchef

pernilla.wilhelmsdotter_melin@sverigesradio.se

Katarina Netsman

Administrativ chef

katarina.netsman@sverigesradio.se

Marita Norén

Ekonomiassistent

marita.norén@sverigesradio.se

Frans Wallenberg

Vaktmästare

frans.wallenberg@sverigesradio.se

Karin Adolfsson

Marknads- och försäljningschef

karin.adolfsson@sverigesradio.se
Maryam Madaresi. Foto: Bo Söderström

Maryam Madaresi

Försäljningsansvarig

maryam.madaresi@sverigesradio.se
Karl Thorson. Foto: Bo Söderström

Karl Thorson

Press- & PR-ansvarig

karl.thorson@sverigesradio.se

Katarina Huss

Säljare

katarina.huss@sverigesradio.se

Kristina Högberg

Säljare

kristina.hogberg@sverigesradio.se

Douglas Netzel

Säljare

douglas.netzel@sverigesradio.se

Ulrica Stjernqvist

Webbredaktör

ulrica.stjernqvist@sverigesradio.se
VISA ALLA

Hanns Rodell

Programchef orkester

hanns.rodell@sverigesradio.se

Arne Lundmark

Programchef kör

arne.lundmark@sverigesradio.se

Gerd Björnung

Programchef Evenemang

gerd.bjornung@sverigesradio.se

Jan B Larsson

Producent

jan.b.larsson@sverigesradio.se

Carrie Budelman

Producent

carrie.budelman@sverigesradio.se

Kajsa Hallhagen

Projektledare Östersjöfestivalen

kajsa.hallhagen@sverigesradio.se

Kristina Westman

Produktionsledare och Turnésamordnare

kristina.westman@sverigesradio.se

Henrik Nilsson

Produktionsledare

henrik.nilsson@sverigesradio.se

Karin Lewinson

Informatör

karin.lewinson@sverigesradio.se

Margareta Holdar Davidsson

Musik- och orkesterbibliotekarie

margareta.holdar_davidsson@sverigesradio.se

Fredrik Råström

Orkesterbibliotekarie

fredrik.rastrom@sverigesradio.se

Evabritt Selén

Musik- och körbibliotekarie

evabritt.selen@sverigesradio.se
VISA ALLA

Helena Wessman

Konserthuschef

helena.wessman@sverigesradio.se

Jessica Landberg

Scenmästare

jessica.landberg@sverigesradio.se

Elias Bredefeldt

Scentekniker

elias.bredefeldt@sverigesradio.se

Jens Jirvik

Scentekniker

jens.jirvik@sverigesradio.se

Olof Morian

Scentekniker

olof.morian@sverigesradio.se

Mats Ferner

Instrumenttekniker

mats.ferner@sverigesradio.se

Edgar Lips

Instrumenttekniker

edgar.lips@sverigesradio.se

Rolf Ohlsson

Instrumenttekniker

rolf.ohlsson@sverigesradio.se
VISA ALLA

Eva Ericsson Rydberg

Koordinator

eva.ericsson-rydberg@sverigesradio.se