arrow

Kontakta oss

Här presenterar vi Berwaldhallens hela organisation. För att kontakta någon av oss, är du varmt välkommen att skicka ett e-postmeddelande. Vi hör av oss så snart vi har möjlighet.

Josef Beltzikoff. Foto: Thomas Svensson.

Josef Beltzikoff

Kör- och orkesterchef för Radiokören och Sveriges Radios Symfoniorkester

josef.beltzikoff@sverigesradio.se
Dace Vinklere. Foto: Bo Söderström.

Dace Vinklere

Bitr. orkesterchef

dace.vinklere@sverigesradio.se
Pernilla Wilhelmsdotter. Foto: Bo Söderström

Pernilla Wilhelmsdotter Melin

Bitr. körchef

pernilla.wilhelmsdotter_melin@sverigesradio.se
Katarina Netzman. Foto: Bo Söderström.

Katarina Netsman

Administrativ chef, mobil +46 73-357 16 49, tel. +46 8-784 51 27

katarina.netsman@sverigesradio.se
Marita Norén. Foto: Bo Söderström.

Marita Norén

Ekonomiassistent, mobil +46 709-48 58 02, tel. +46 8-784 18 19

marita.norén@sverigesradio.se

Frans Wallenberg

Vaktmästare

frans.wallenberg@sverigesradio.se
Karin Adolfsson. Foto: Bo Söderström.

Karin Adolfsson

Marknads- och försäljningschef, mobil +46 70-589 51 12, tel +46 8-784 51 12

karin.adolfsson@sverigesradio.se
Maryam Madaresi. Foto: Bo Söderström

Maryam Madaresi

Försäljningsansvarig, mobil +46 70-584 98 15, tel. +46 8-784 18 11

maryam.madaresi@sverigesradio.se
Karl Thorson. Foto: Bo Söderström

Karl Thorson

Press- & PR-ansvarig

karl.thorson@sverigesradio.se

Katarina Huss

Säljare, mobil +46 705-69 77 21

katarina.huss@sverigesradio.se
Kristina Högberg. Foto: Bo Söderström

Kristina Högberg

Säljare, mobil +46 709-17 40 44

kristina.hogberg@sverigesradio.se
Douglas Netzel. Foto: Bo Söderström

Douglas Netzel

Säljare, tel. +46 8-784 24 62

douglas.netzel@sverigesradio.se

Ulrica Stjernqvist

Webbredaktör

ulrica.stjernqvist@sverigesradio.se
VISA ALLA
Hanns Rodell. Foto: Bo Söderström.

Hanns Rodell

Programchef orkester, mobil +46 70-246 32 64, mobil +46 8-784 51 47

hanns.rodell@sverigesradio.se
Arne Lundmark. Foto: Bo Söderström.

Arne Lundmark

Programchef kör, mobil +46 70-784 18 01, +46 8-784 24 54

arne.lundmark@sverigesradio.se
Gerd Björnung. Foto: Bo Söderström.

Gerd Björnung

Programchef Evenemang, mobil +46 70-584 51 56, tel +46 8-784 51 56

gerd.bjornung@sverigesradio.se
Jan B Larsson. Foto: Bo Söderström

Jan B Larsson

Producent, mobil +46 70-651 79 00, tel +46 8-784 18 06

jan.b.larsson@sverigesradio.se
Carrie Budelmann. Foto: Bo Söderström

Carrie Budelman

Producent, mobil +46 768-76 43 71

carrie.budelman@sverigesradio.se
Kajsa Hallhagen. Foto: Bo Söderström

Kajsa Hallhagen

Projektledare Östersjöfestivalen, mobil +46 708-53 84 07, tel +46 8-775 99 06

kajsa.hallhagen@sverigesradio.se

Kristina Westman

Produktionsledare och Turnésamordnare

kristina.westman@sverigesradio.se

Henrik Nilsson

Produktionsledare

henrik.nilsson@sverigesradio.se
Karin Lewinson. Foto: Bo Söderström

Karin Lewinson

Informatör, mobil +46 703-09 51 03, tel +46 8-784 51 03

karin.lewinson@sverigesradio.se
Margareta Holdar Davidsson. Foto: Bo Söderström.

Margareta Holdar Davidsson

Musik- och orkesterbibliotekarie, mobil +46 70-358 35 96, tel +46 8-784 18 47

margareta.holdar_davidsson@sverigesradio.se

Fredrik Råström

Orkesterbibliotekarie

fredrik.rastrom@sverigesradio.se

Evabritt Selén

Musik- och körbibliotekarie

evabritt.selen@sverigesradio.se
VISA ALLA

Helena Wessman

Konserthuschef

helena.wessman@sverigesradio.se
Jessica Carlsson. Foto: Bo Söderström

Jessica Landberg

Scenmästare, mobil +46 704-79 71 24

jessica.landberg@sverigesradio.se
Elias Bredefeldt. Foto: Bo Söderström.

Elias Bredefeldt

Scentekniker, +46 73-712 45 76, tel +46 8-784 72 45

elias.bredefeldt@sverigesradio.se

Jens Jirvik

Scentekniker

jens.jirvik@sverigesradio.se

Olof Morian

Scentekniker

olof.morian@sverigesradio.se
Mats Ferner. Foto: Bo Söderström.

Mats Ferner

Instrumenttekniker, mobil +46 70-565 82 37, tel +46 8-784 22 42

mats.ferner@sverigesradio.se
Edgar Lips. Foto: Bo Söderström

Edgar Lips

Instrumenttekniker, mobil +46 70-529 22 40, tel. +46 8-784 22 40

edgar.lips@sverigesradio.se
Rolf Ohlsson. Foto: Bo Söderström.

Rolf Ohlsson

Instrumenttekniker, mobil +46 70-542 22 41, tel. +46 8-784 22 41

rolf.ohlsson@sverigesradio.se
VISA ALLA
Eva Ericsson-Rydberg. Foto: Bo Söderström.

Eva Ericsson Rydberg

Koordinator, mobil +46 730-82 13 41, tel +46 8-784 51 26

eva.ericsson-rydberg@sverigesradio.se